Płyta HDF to jeden z klasycznych materiałów, który na szeroką skalę wykorzystywany jest w przemyśle meblarskim. Płyty HDF to drewnopochodny materiał, który powstaje w wyniku sprasowania włókien drzewa, przy wykorzystaniu bardzo wysokiego ciśnienia i temperatury. Spoiwem dla drewna są syntetyczne kleje, które zwiększają odpornosć płyt na wilgoć oraz uszkodzenia. Płyty HDF bardzo często są lakierowane, dzięki czemu ich kolor dostosowywany jest do mebli. Możemy również kupić płyty surowe, które polakierujemy we własnym zakresie.

Takie płyty z powodzeniem kupimy w większości marketów budowlanych oraz branżowych sklepów. Są powszechnie wykorzystywane w branży meblarskiej, dlatego są produkowane masowo. Dobrym wyborem mogą być zakupy online, dzięki którym zaoszczędzimy sporo czasu na dojeździe do sklepu oraz składaniu zamówienia, a jednocześnie z naszych barków zdejmiemy konieczność transportu płyt na miejsce ich przeznaczenia. Dobrym sklepem online, gdzie znajdziecie jakościowe płyty HDF na każdą potrzebę jest centrum.meble.pl.

Czym charakteryzują się płyty HDF?

Płyty HDF przede wszystkim są bardzo wdzięczne w obrabianiu, dzięki czemu tak chętnie wykorzystywane są w przemyśle meblarskim. Ich struktura oraz sposób produkcji sprawia, że można również obrabiać je mechanicznie, co skraca proces produkcji oraz zmniejsza zaangażowanie zasobów ludzkich w produkcję. Płyty te odporne są między innymi na warunki atmosferyczne oraz chemiczne substancje. Są również stosunkowo tanim materiałem wykończeniowym, dlatego warto po nie sięgnąć między innymi wtedy, kiedy tworzymy meble we własnym zakresie lub otwieramy mały warsztat stolarski lub meblarski.

Najbardziej charakterystycznym wykorzystaniem płyt HDF jest tworzenie z nich plecówek meblowych, czyli klasycznych płyt na tył mebla. Wysoka twardość i prostota obróbki sprawia, że bez trudu stworzymy z nich tylne ścianki mebli. Wystarczy pokryć materiał odpowiednim lakierem oraz przyciąć do pożądanych rozmiarów. Następnie taką płytę możemy przybić gwózdkami to konstrukcji meble i w ten sposób go wykończymy. Płyty te nie pękają w trakcie tego procesu, co jest ich kolejnym atutem. Jeżeli tworzycie meble lub szukacie wydajnych materiałów drewnopochodnych, to płyty HDF mogą być strzałem w dziesiątkę.