1. Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz
  Projektowanie wnętrz to nie tylko tworzenie pięknych aranżacji, ale również uwzględnienie potrzeb mieszkańców oraz funkcjonalności pomieszczeń. W 2021 roku pojawia się wiele nowych trendów, które z pewnością zainteresują osoby planujące zmiany w swoim domu.

 2. Naturalne materiały i kolory
  Wśród tegorocznych trendów w projektowaniu wnętrz dominuje koncepcja bliskiej naturze. W aranżacjach coraz częściej pojawiają się naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy wykończenia z plecionek i wikliny. Wzrasta również popularność zieleni oraz roślin w pomieszczeniach. Kolory stosowane w projektach to głównie odcienie zieleni, beżu oraz brązu, które wprowadzają do wnętrz spokój i harmonię.

 3. Minimalizm i funkcjonalność
  Kolejnym trendem w projektowaniu wnętrz jest minimalizm i funkcjonalność. Zaleca się ograniczenie liczby mebli oraz akcesoriów, aby uzyskać uczucie przestronności i harmonii w pomieszczeniach. Projektanci stawiają na proste formy, geometryczne kształty oraz uniwersalne kolory, które dopasują się do różnych stylów.

Art Deco jako nawiązanie do przeszłości
W ostatnim czasie głośno o powrocie stylu Art Deco, który odnosi się do lat 20. i 30. XX wieku. Charakterystyczne dla tego stylu są geometryczne wzory, złote elementy oraz wyrafinowane detale. Projektanci uwielbiają Art Deco, ponieważ pozwala na ciekawą grę kolorystyczną oraz dodaje do wnętrz elegancji i wyjątkowego charakteru.

 1. Ściany z tapetami
  W 2021 roku tapety stają się coraz bardziej popularne w projektowaniu wnętrz. Nic dziwnego – tapety to łatwy sposób na odświeżenie pomieszczeń i dodanie do nich wyjątkowego stylu. Na szczególną uwagę zasługują tapety z ciekawymi wzorami, które umieszczone na jednej ze ścian stanowią ciekawą ozdobę w pokoju.

 2. Oryginalne lampy i oświetlenie
  W projektowaniu wnętrz coraz więcej uwagi poświęca się oświetleniu. Odpowiednio dobrany rodzaj lampy czy zawieszki może zmienić nastrój w pomieszczeniu. W 2021 roku popularne są oryginalne lampy w ciekawych kształtach i kolorach oraz oświetlenie ledowe, które pozwala na tworzenie ciekawych efektów świetlnych w pomieszczeniach.

Podsumowanie:
W 2021 roku trendy w projektowaniu wnętrz skupiają się na naturalności, minimalizmie i funkcjonalności. Projektanci uwzględniają potrzeby mieszkańców oraz stawiają na uniwersalne kolory i formy, które pasują do różnych stylów. Współczesne projekty wnętrz to przede wszystkim harmonia i spokój, które czerpią z natury i detali z przeszłości. Tapety zdobią ściany, a ciekawe lampy i oświetlenie zmieniają nastrój w pomieszczeniach.