Sudoku to gra, która według wielu osób jest bardzo przyjemną formą rozrywki. Obecnie sudoku rozwiązują zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Czy ta gra może się znudzić i co można zrobić, aby do takiej sytuacji nie doszło?
Każda gra może się kiedyś znudzić. Jeśli jednak będzie się przechodzić na coraz to wyższe stopnie trudności, to dana rozrywka będzie dawała przyjemność znacznie dłużej. Także w przypadku sudoku warto jest zwiększyć poziom trudności, gdy dotychczasowy przestanie już wystarczać. Warto jednak przy tym pamiętać, że sudoku trudne może polegać zarówno na zwiększeniu trudności w typowaniu poprawnych liczb, jak i na przykład ograniczeniu czasowym. Ta druga opcja jest możliwa to wykorzystania w przypadku gier sudoku w formie elektronicznej.

 

Gra sudoku w standardowej postaci jest obecnie dostępna zarówno w postaci papierowej, jak i elektronicznej. Bez trudu można znaleźć tę grę także w formie bezpłatnej aplikacji na telefon. Jeśli komuś znudzi się całkiem klasyczne sudoku można zdecydować się na bardziej zmodyfikowane wersje. Niektóre z nich łączą grę liczbową z innymi, na przykład łamigłówkami słownymi.