Projektowanie wnętrz w stylu morskim: Relaks i odprężenie nad brzegiem

Wakacje to czas, który większość z nas kojarzy z beztroskim wypoczynkiem nad morzem. Nic więc dziwnego, że chcemy przynieść te wakacyjne emocje do naszych domów. Projektowanie wnętrz w stylu morskim to doskonały sposób na stworzenie spokojnej atmosfery, która będzie nas relaksować i odprężać na co dzień.

  1. Kolorystyka – biel, niebieski i mięta

Styl morski charakteryzuje się spokojną i stonowaną kolorystyką. Dominują biel, niebieski i mięta – kolory, które kojarzą nam się z morzem, piaskiem i chłodnym powiewem wiatru. Można je łączyć z dodatkami w odcieniach szarości lub brązu, które dodają wnętrzu ciepła i przytulności.

  1. Motywy nawiązujące do morza – muszle, ryby, morskie gwiazdy

Elementy nawiązujące do morza to nieodłączny element stylistyki morskiej. Warto postawić na muszle, ryby, morskie gwiazdy i sznurki. Mogą to być ozdoby świąteczne, poduszki, pufy, obrazy czy figurki. Takie dodatki wprowadzą do wnętrza charakterystyczny dla morskiego stylu klimat.

  1. Materiały – juta, drewno, lina

Materiały użyte do urządzenia wnętrza w stylu morskim warto dobrać z myślą o naturalnym wykończeniu. Warto postawić na jutę, drewno, liny czy rattan. Te materiały doskonale wpasują się w styl i dodatkowo podkreślą jego klimat. Tkaniny, jak i meble powinny być proste, ale bardzo przytulne i wygodne.

  1. Oświetlenie – zapomnij o centralnym świetle

W stylu morskim oświetlenie pełni ważną rolę. Musi być stonowane, ale przytulne. Lampa sufitowa tutaj nie będzie dobrym wyborem. Lepiej postawić na lampy stojące, czy wiszące. Lampiony czy świetliki dające przyjemne, ciepłe światło, przywołujące na myśl latarnie morskie.

  1. Akcenty – zainspiruj się łodziami i dworcami nadmorskimi

Styl morski to nie tylko motywy nawiązujące do plaży i morza. Często inspiracją do projektowania wnętrz są również łodzie, molo, a także dworce nadmorskie. Warto pomyśleć o wkomponowaniu tych elementów w aranżację wnętrza. Mogą to być dekoracje ścienne, obrazy czy dodatki.

Projektowanie wnętrz w stylu morskim pozwala nam stworzyć spokojną i przytulną strefę w naszych domach. Charakterystyczna kolorystyka, motywy nawiązujące do plaży i morza, ale także materiały i oświetlenie wprowadzą nas w letni nastrój i pozwolą nam chociaż na chwilę odpocząć od codziennych obowiązków.