Dziś w każdym domostwie konieczne jest szambo. Dawniej tego typu obiektów nie budowano, jednak ekologia wymaga tego, aby nieczystości powstające w gospodarstwach domowych nie trafiały do gleby i wody. Szambo skutecznie zatrzymuje nieczystości i pozwala na wywóz zgromadzonych nieczystości.

Jakie szambo?

Dziś mamy spory wybór różnego rodzaju szamb. Mamy szamba betonowe, które są tak zrobione, aby nie przepuszczać nieczystości. Betonowe szamba są bardzo trwałe. W przypadku plastikowych są one również szczelne jednak nie nadają się do montażu na niektórych terenach. Plastikowe szambo jest lekkie i może zostać podmyte. Z betonowym nie ma takiego problemu. Jeśli decydujemy się na zakup szamba i nie przeraża nas plastik, to wybierzmy szamba plastikowe z montażem. Firma przyjedzie i zamontuje nam zbiornik na nieczystości. Będziemy mieć gwarancję, że jest prawidłowo zamontowane.
Możemy również zdecydować się na ekologiczne zbiorniki na szambo, które znajdziemy na przykład w takim mieście jak Poznań. Są one bardzo ciekawym wyborem jednak ich koszt montażu i zakupu jest znacznie wyższy od tradycyjnego szamba.