Sprzęt budowlany kupujemy wtedy, gdy potrzebujemy go na dłuższy okres czasu, bądź chcemy zacząć na nim zarabiać. W innym przypadku lepszym wyborem może być wynajem sprzętu budowlanego. Czy jednak zawsze?

Co lepsze?

Czasami jest tak, że nawet prowadząc firmę budowlaną bardziej opłacalny będzie wynajem koparki, niż jej zakup. Jeśli nie mamy zbyt wielu zleceń, które wymagają użycia koparki, to po co ją kupować? W różnych miejscowościach jest masa osób, które oferują usługi koparką. Gliwice, Katowice, oraz inne miasta są pełne różnego rodzaju ogłoszeń, dotyczących wynajmu sprzętu budowlanego, w tym właśnie koparek.
Jeśli jednak nasza firma realizuje wiele budów, na których koparki są wykorzystywane, to nie ma sensu wynajem. Lepszym wyborem jest zakup sprzętu, który będzie nasz. Oczywiście koszt zakupu jest spory, jednak wynajem też nie należy do najtańszych. Zamiast wydawać około 80-100 złotych za godzinę usługi koparką, możemy zarabiać na swoim sprzęcie. Nawet kupiony sprzęt na leasing po jakimś czasie zostanie spłacony. Warto więc to przemyśleć.