W każdym domu prędzej czy później będziemy musieli zacząć grzać. Ogrzewanie nie jest tanie, szczególnie jeśli mamy do ogrzania naprawdę sporej wielkości dom. Najczęściej w naszym kraju domostwa ogrzewa się węglem i drewnem. Czy warto więc zainteresować się gazem?

Czysto i tanio?

Mówi się o tym, że ogrzewanie gazowe jest ekologiczne. Gwarantuje czystość, oraz podobno jest to stosunkowo tania forma ogrzewania domu. Czy rzeczywiście cena gazu do ogrzewania domów jest tak atrakcyjna jak się w niektórych kręgach mówi?
Otóż gaz do ogrzewania domu wcale nie jest taki drogi. Trzeba jednak wiedzieć, że oprócz ceny gazu płacimy również za przesył, co często jest połową rachunku za gaz. Ogrzewanie gazowe cena nie jest wysoka jeśli weźmiemy również pod uwagę fakt, że nie musimy często podchodzić do pieca. Praktycznie w ogóle nie musimy go kontrolować co jest ogromną wygodą. Oprócz ogrzewania, mamy ciepłą wodę przez cały rok, oraz możemy gotować na gazie. Jeśli policzymy godziny, które musimy spędzić w kotłowni, aby załadować drewno bądź węgiel do pieca, to gaz może się nam wydać opłacalny.