Dużo mówi się o nieorganicznych metodach żywienia zwierząt, które mogą być znacznie skuteczniejsze niż naturalne suplementy. Widać, że tego typu produkty stają się coraz bardziej negowane, a ponad to gdy klienci uczą się hodować zwierzęta zaprzestają wykorzystywać nienaturalne składniki ostatecznie rezygnując ze współpracy i ich korzyści. Hodowcy prywatni decydują się na hodowlę zwierząt, aby zaoszczędzić pieniądze i w trosce o zapewnienie im naturalnego karmienia. Dlatego bez wątpienia warto jak najczęściej wspominać o naturalnych dodatkach paszowych, takich jak granulaty wykonane z różnych gatunków traw. Jest to zdecydowanie produkt godny polecenia, dzięki czemu nie będziemy się już martwić o naturalność w tej kwestii. To jednak nie wszystko co nam daje, oprócz tego ma wiele zalet których nie można zignorować, ponieważ są one bardzo ważne i zmieniają postrzeganie całego karmienia oraz hodowli w szczególności hodowli koni.

Tym powinieneś karmić konie!

Hodowcy koni z pewnością doskonale wiedzą, że karmienie tych zwierząt nigdy nie było tak proste jak dzisiaj. Ich hodowla jest bardzo szczególna i wymagająca, a jeśli ktoś nie jest tego świadomy może szybko napotkać problemy zdrowotne tych zwierząt. Aby skutecznie wyeliminować to ryzyko, należy przetestować produkty, jednym z nich jest dodatek do paszy którego całość stanowi trawa granulowana. Spełnia wszystkie wymagania jakie konie mają do swoich właścicieli. Krótko mówiąc, nie różni się niczym od wielu traw zebranych z pierwszego koszenia. Ponadto jest stałym źródłem błonnika i zgodnie z zalecaną dawką nie zawierają również cukru, co jest istotną kwestią. Jednak największą zaletą jaką może pochwalić się trawa granulowana jest jej wszechstronność, ponieważ można je bez problemu łączyć z paszą treściwą, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Lub jeśli mamy inne zastosowanie, może być idealnym substytutem błonnika, z wyłączeniem ziaren zbóż.

Czy jest inna opcja?

To jak najbardziej oczywiste, że zwierzęta potrzebują naturalnych składników, których nie można znaleźć nigdzie indziej poza trawą. Szczególnie zimą i wczesną wiosną trudno jest zapewnić paszę jaką jest zielonka dla koni. W takiej sytuacji trzeba znaleźć inny sposób na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych. Chociaż wspomniany produkt pojawił się na rynku całkiem niedawno, jest coraz bardziej rozpoznawalny przez hodowców i stale poszerza grupę docelową. Bardzo ważnym czynnikiem uatrakcyjniającym ten produkt jest cena. W związku z tym można liczyć na odpowiednią cenę, która nie stanie się obciążeniem. Na pytanie, czy ten produkt jest niezbędny do normalnego funkcjonowania owych zwierząt, odpowiedź brzmi nie jednak jeśli chcesz wesprzeć jego wzrost i codzienne funkcjonowanie zdecydowanie powinieneś skorzystać z tej opcji i kupić naturalny granulat z trawy bez zbędnego czekania. Jeżeli więc w dalszym ciągu zastanawiamy się nad kwestią wyboru karmy dla zwierząt, warto poczytać o niej nieco więcej, spoglądnąć na opinie i dokonać jedynego własciwego wyboru.